Avaleht Teenused Tooted Hinnakirjad Galerii Kontakt
           
EST ENG RUS
Ilm
     
 
 
     
Tooted

OSB puitplaatide eelised

 Küsi hinnapakkumist! 

Mõõdud
OSB plaatide eelised
OSB3 niiskuskindlad puidust ehitusplaadid

Niiskuskindlus – plaadi OSB 3 niiskuskindlad omadused võimaldavad plaadil OSB 3 täita veekindla tõkke ülesannet, mis takistab niiskuse läbitungimist. Seetõttu võib plaati OSB 3 kasutada laudise valmistamiseks

Struktuuri homogeensus – OSB plaadil puuduvad looduslikule puidule ja vineerile omased puudused sellised nagu kihistumine, kõverdumus, hügroskoopsus, sisemised tühikud, praod, väljalangenud oksad.

Ökoloogiliselt ohutu materjal - OSB plaat vastab hügieeniklassile E1Kergesti töödeldav- suhteliselt lihtne lõigata, hööveldada, lihvida ja puurida tavaliste tööriistadega. Võimlik liimida ja värvida kõikide puiduvärvidega. Võimalik katta vaikudega, glasuuriga ja puidukaitsevahenditega ( biotsiididega, fungitsiididega).

Olemasolev soon-keel ühendus – kindel plaatide kinnitus kõikidele põrandatüüpidele, väldib võimalikku kriuksumist.Kindel naela- ja kruvipidavus – ääris ei vaja eelpuurimist.
Õhukese plaadi tugevus - Maavärinad Californias ja Jaapanis näitasid, et uute karkassmajade OSB plaatidest konstruktsioonid pidasid võngetele vastu, vastupidiselt majadele mille seinad olid ehitatud tellistest ja betoonist. See fakt sai aluseks Jaapani ehitusnormide ja -reeglite ümbertegemiseks.Pikaealisus – õige projekteerimise, ehituse ja kasutamise korral on PKP kasutusiga piiramatu.
Optimaalne mõõt - standardsete mõõtude mitmekesisus, võimalus valmistada tellija spetsifikatsioonile vastavaid OSB plaate.

Omadus OSB Lehtvineer Vaikvineer DSP MDF Saematerjalid
Paindetugevus **** **** **** * ** ****
Elastsusmoodul ***** **** **** * * ****
Välisviimistlus *** *** *** * * ***
Mõõtude stabiilsus **** *** *** * ** ***
Kaal *** *** ** *** ** ***
Kinnitamine naeltega ***** **** **** ** ** ****
Töötlemine ***** **** *** **** *** *****
Defektid ( oksad) ***** *** *** *** ***** **
Viimistlemine *** *** *** *** ***** **
Värvimine ***** *** ** ** ***** **
Punktide summa 42 34 31 21 28 32

**** - suurepärane , **** - hea, *** - rahuldav, ** - halb 
 
 
ENTORY Sindelkatused, Aardla 23E Tartu 50110 Eesti, Tel/Faks: +372 7 362 356, entory@entory.ee